"Lato, lato, lato czeka."

Za nami długich 10 miesięcy nauki. Daliśmy z siebie naprawdę wszystko. Teraz nadszedł czas wypoczynku, wakacyjnych wędrówek, spotkań w koleżeńskim gronie. Uśmiechnięci odebraliśmy 28 czerwca 2013 r. nasze szkolne świadectwa. Dla tych, którzy w minionym roku szkolnym uzyskali najwyższe wyniki były świadectwa z wyróżnieniem i nagrody. Najlepszą absolwentką roku 2012/2013 została Marta Pilarczyk, ale uczennica klasy szóstej Klaudia Sibiak również odebrała nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Rodzice tych uczennic otrzymali listy gratulacyjne.

index

W klasie V nagrodę otrzymała Julia Jakubowska, a w klasie IV - Aleksandra Szymańska i Jakub Podyma. Uczniowie klasy III zakończyli pierwszy etap edukacji i czworo z nich otrzymało nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie - Gabriela Mielcarek, Karolina Betka, Anna Majkut i Mateusz Kaja.

index

W tym roku mury SP w Sieńcu opuścili: Michał Bednarek, Aleksandra Czapla, Kacper Kielar, Kamil Kostrzewa, Aleksander Krawa, Ewa Majkut, Marta Pilarczyk, Klaudia Sibiak, Natalia Witmajer, Alan Wolny i Monika Zawieja.

index

Żegnajcie.. Powodzenia!

index

index

index

index


Wycieczka w Kotlinę Kłodzką

13 czerwca 2013 r. większość uczniów naszej szkoły wraz z opiekunkami wyjechało na jednodniową wycieczkę. Podziwiali piękną Kotlinę Kłodzką, która jest niezwykle atrakcyjnym turystycznie regionem południowo-zachodniej części Polski. Kotlina rozciąga się na obszarze 210 km2 tworząc największą kotlinę śródgórską w Sudetach. Dużą atrakcją było zwiedzanie Twierdzy Srebrnogórskiej, gdzie opowieści snuł przewodnik w stroju z epoki napoleońskiej. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć i usłyszeć wystrzał z armaty i z pistoletu. Bardzo ciekawym punktem wyprawy były Wambierzyce, gdzie zobaczyli okazałą barokową bazylikę, a także ruchomą szopkę złożoną z 800 figurek. Ciekawe było również ZOO u sołtysa Wambierzyc. Wszystkim udało się wejść na najwyższy szczyt w Górach Stołowych- Strzeliniec. Wycieczka była bardzo udana i na długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli.

Aktualności

Aktualności

Aktualności

Aktualności


Julka wśród najlepszych uczniów

26 czerwca 2013 r. najlepsi uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Wieluń odebrali wyróżnienia burmistrza Wielunia za bardzo dobre wyniki w nauce. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica klasy V naszej szkoły - Julia Jakubowska. Gratulujemy!

Aktualności

Aktualności


Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

13 czerwca 2013r. czworo reprezentantów naszej szkoły wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie "Mistrz Ortografii" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Niedzielsku. Z napisaniem dyktanda zmagali się uczniowie klasy III - Karolina Betka, Mateusz Kaja i Dawid Bajer. Uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Aktualności


Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego

12 czerwca 2013r. w SP w Niedzielsku odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III - Karolina Betka, Gabriela Mielcarek i Mateusz Kaja. Uczniów przygotowywała p. Renata Stefanek.

Aktualności


Nasza uczennica w RZW

1 czerwca 2013r Ola Szymańska - uczennica klasy IV wraz z trójką innych dzieci miała okazję wypróbować swoich sił przed mikrofonem Radia Ziemi Wieluńskiej. Ola przekonała się, że bycie prezenterem nie jest łatwe, bo trzeba pozbyć się tremy i długo pracować. Czwórka młodych prezenterów wygrała sms-owy konkurs. Od Radia ZW otrzymali również upominki.

Aktualności

Aktualności


Wojtek najlepszy

23 maja 2013 r. Wojciech Gadomski z klasy V reprezentował naszą szkołę w Gminnym Konkursie Matematycznym. Wykazał się ogromną wiedzą matematyczną i umiejętnością logicznego myślenia. Zdobył największą ilość punktów ze wszystkich uczestników i tym samym zajął I miejsce. Uczeń włożył dużo pracy w przygotowanie się do konkursu, ale opłacało się. Do pracy mobilizowała Go nauczycielka matematyki - p. Bożena Ciupa. Gratulujemy.

Aktualności


Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasistów

We wtorek -21 maja 2013 r. trzecioklasiści pisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasistów z CKE. Uczniowie musieli zmierzyć się z pytaniami i zadaniami z matematyki - przez 40 minut oraz języka polskiego- również przez 40 minut. Zadania, z którymi zetknęli się uczniowie wymagały logicznego myślenia. Trzymamy kciuki za dobre wyniki!!!!

Aktualności

Aktualności

Aktualności

Konkurs recytatorski klas I-III

14 maja 2013r. Karolina Betka z klasy III, Zuzanna Walczak z klasy II i Wiktor Kowal z klasy I reprezentowali naszą szkołę w III Gminnym Konkursie Recytatorskim "Mój Tuwim" zorganizowanym przez SP 4 Wieluniu, który odbył się w Wieluńskim Domu Kultury. Karolina z klasy III otrzymała wyróżnienie za recytację wiersza ,,Słoń Trąbalski". Wszystkim recytatorom gratulujemy!!!

Aktualności

Aktualności

Gra uliczna

Również 14 maja nasi uczniowie wzięli udział w II Grze Ulicznej "Na Bursztynowym Szlaku" o puchar Burmistrza Wielunia. Uczestnicy gry musieli przejść wyznaczoną trasę, wykonać wszystkie zadania, zdobyć rekwizyty i jak największą ilość punktów. Tematyka dotyczyła walorów turystycznych Wielunia oraz Szlaku Bursztynowego. Nasza drużyna w składzie: Marta Pilarczyk z kl. VI, Wojciech Gadomski z kl. V i Jakub Podyma z kl. IV wraz z panią Ewą Sławniewicz wywalczyła II miejsce. W roku ubiegłym reprezentacja naszej szkoły zdobyła Bursztynowy Puchar i I miejsce. Gratulujemy!!!!

Aktualności

50 - lecie szkoły

Szkoła Podstawowa w Sieńcu

Już minął 24 maja! Szkoła w odświętnym ubiorze przywitała przybyłych gości. Dopisała ładna pogoda i uroczystość przebiegła bez niespodzianek.

Dziękujemy wszystkim, a szczególnie osobom, które od dłuższego czasu pracowały aby ten dzień miał uroczysty charakter.

Nie możemy również zapomnieć o uczniach i absolwentach, którzy wytrwale ćwiczyli swoje role i śpiew, oraz o mobilizujących ich do pracy rodzicach, często poświęcających swój czas wolny na przygotowania.

Dziękujemy przybyłym przedstawicielom władz gminy, powiatu i województwa oraz lokalnym przedsiębiorcom, którzy wsparli jubileusz.

Więcej szczegółów w zakładce 50-lecie


Konkurs plastyczny

14 maja rozstrzygnięto również Gminny Konkurs Plastyczny "Legendą o bursztynie malowane", w którym wyłoniono 10 laureatów. Nasi uczniowie wypadli wspaniale. W kategorii klas I-III drugie miejsce zajął Paweł Ciupa z kl. I, a w kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zdobył Jakub Podyma z kl.IV, a drugie - Sandra Mielczarek z kl.V. Gratulujemy!!!

Aktualności

Aktualności

Już wkrótce wielki dzień...

Wielkimi krokami nadchodzi 24 maja - dzień, kiedy będziemy świętować 50-lecie naszej szkoły. Wszyscy wytrwale pracujemy, aby ten dzień głęboko zapadł w pamięci Tych, którzy będą wtedy razem z nami. Staramy się, by nasza szkoła była najpiękniejsza, by program artystyczny zachwycił wszystkich gości, a zgromadzone zdjęcia przywołały wspomnienia z minionych lat. Pierwsze efekty naszej pracy są już widoczne. Mamy nadzieję, że udział w zaplanowanym od dawna przedsięwzięciu sprawi satysfakcję wszystkim przybyłym na jubileusz, a obraz naszej szkoły na długo zagości w Ich pamięci.

Aktualności

Aktualności

Aktualności

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia 2013r. wszyscy uczestniczyliśmy w bardzo ciekawej i nietypowej lekcji historii. Uczniowie klasy IV i V zaprezentowali montaż słowno - muzyczny z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Słowami wierszy i pieśni opowiedzieli o ważnych wydarzeniach z historii naszej Ojczyzny.

Aktualności

Aktualności

Aktualności

Ekolada - 26.04.2013

Julia Jakubowska z klasy V, Ola Szymańska z klasy IV oraz Jakub Podyma z klasy IV reprezentowali naszą szkołę w konkursie ekologicznym 'Ekolada', który odbył się w Szkole Podstawowej w Kurowie. Nasz drużyna zajęła III miejsce. Gratulujemy

Ekolada

Mały Erudyta - 24.04.2013

Karolina Betka wygrała VIII Gminny Konkurs dla klas III 'Mały Erudyta' zorganizowany przez naszą szkołę.
Karolina

Spotkanie po latach ... - 27.03.2013

'Jak miłe są wspomnienia...' - pod takim hasłem odbyło sie spotkanie pierwszych Absolwentów i Nauczycieli Szkoły Podstawowej
w Sieńcu.

Jak miłe są wspomnienia

Bal karnawałaowy - 26.01.2013

< Świetną zabawę mieli nasi uczniowie na balu przebierańców. Wyobraźnia podpowiedziała wszystkim, jak nietuzinkowo przygotować karnawałowe przebranie. Bardzo trudno było wybrać Króla i Królową balu.

Bal karnawałowy© kamil5452